Specialist mentenanta mecanica

Advertiser
Doka Group
Reference
2d4a69f7-d4e2-4153-9
Location
Romania, Tunari
Salary
Competitive
Job Type
Expiry Date
06/10/2022 14:45:00
Descrierea companiei

Doka este unul din liderii mondiali în domeniul dezvoltării, producţiei şi distribuţiei de echipamente de cofrare pentru toate sectoarele din industria construcţiilor.

Sunt puţini cei care asociază marca Doka unei istorii de familie care a împlinit 150 de ani. Însă clienţii noştri din întreaga lume profită de valorile care au luat naştere de aici și din pasiune pentru soluții: încredere, experienţă şi respectarea angajamentelor. Tocmai în mediul concurenţial global, acestea formează o fundaţie care reprezintă baza pentru dezvoltarea şi distribuirea unor soluţii de cofrare de calitate superioară. Ne ajutăm clienţii să construiască mai eficient, mai bine şi mai sigur.

Pentru a menține acest standard, investim în formarea continuă și creativitatea angajaților, apreciem experiența, seriozitatea și inovația și oferim mereu noi perspective și siguranță într-o companie activă la nivel internațional.

Prezentă în peste 70 de țări, în Romnia Doka este prezentă din 1998, unde a contribuit la succesul a nenumărate proiecte de dezvoltare imobiliară, de infrastructură, construcţii industriale etc., fiind reprezentată în Bucureşti (Tunari, jud. Ilfov), Constanţa, Braşov, Timişoara, Cluj, Iaşi şi Craiova.

Descrierea locului de muncă

Principalele responsabilități:

»   Administrarea utilajelor actuale și viitoare

o   Planificarea și procurarea pieselor de schimb necesare

o   Administrarea contractelor necesare și a mentenanței periodice

o   Implementarea instrucțiunilor de lucru pentru fiecare utilaj și instruirea cu privire la acestea

o   Planificarea și derularea ISCIR-izării (reautorizarea periodică a echipamentelor și utilajelor, autorizații stivuitoriști și macaragii, inclusiv legători de sarcină)

o   Evidența și raportarea consumului lunar de carburant (verificare stoc și întocmire comenzi)

»   Administrarea aplicațiilor informatice utilizate în depozit: implementare, sugestii de adaptare locală și / sau optimizare către sediul central din Austria

»   Administrarea echipamentului de cofraj defect

o   Întocmirea listelor cu defecte și informarea clienților

o   Eliminarea deșeurilor cu urmărirea cantităților și însoțirea transportului

o   Gestionarea plăcii defecte scoase de pe panouri - propunere către vnzători

o   Poze și informații către vnzători cu privire la materialele deteriorate de clienți (după caz)

»   Administrarea achizițiilor interne din depozit

»   Administrarea echipamentelor de protecție pentru muncitori

»   Întocmirea Helpdesk-urilor / procesarea plngerilor/reclamațiilor și a defecțiunilor IT

»   Întocmirea raportului cu ore neproductive - depozit

»   Monitorizarea trimestrială a datei de expirare a produselor Decofrol (Doka Trenn, Doka Optix, Repoxal, etc)

»   Supraveghează plasarea echipamentului și materialelor de cofrare în curte și în incintă, conform procedurilor interne cu privire la stivuirea echipamentelor Doka

»   Participă la traducerea instrucțiunilor care stau la baza școlarizării angajaților din service, în conformitate cu prevederile și evoluția Instrucțiunilor de lucru pentru reparația fiecărui tip de echipament

»   Contribuie la optimizarea fluxului tehnologic

»   Contribuie la optimizarea factorilor de eficiență a KPI (key performance indicators)

»   Este responsabil de implementarea acțiunilor corective stabilite în urma auditurilor interne sau a controalelor externe

Calificări

Pentru a obține cele mai bune rezultate în această poziție, ar trebui să deții următoarele abilități:

»   Minim 3 ani de experiență într-un rol similar

»   Cunoștințe avansate de utilizare a pachetului MS Office, Internet

»   Cunoașterea limbii engleze - nivel mediu/avansat

»   Abilități de comunicare clară și eficientă

»   Rezistență la stres

»   Abilitatea de a asimila informații complexe și de volum

»   Gndire analitică, inovativă

»   Responsabilitate, seriozitate, corectitudine

»   Capacitate de efort susținut

»   Capacitatea de a lucra în echipă

»   Orientare către soluții

»   Atenție la detalii

»   Capacitatea de a respecta termene limită

»   Motivație, curiozitate, proactivitate

Informații suplimentare

Ce oferim noi

  • Oportunitatea de lucra într-o companie multinațională, aflată în continuă dezvoltare
  • O cultură organizațională bazată pe înțelegerea și dezvoltarea continuă a angajaților
  • Salariu atractiv acordat în funcție de experiență și competențe
  • Abonament servicii medicale - Clinica Medicover
  • Card Dejun - UP
  • Bonus anual (acordat in funcție de performanțele individuale și de rezultatele companiei)